Danka u finalu u Tjanđinu - Volim Podgoricu

Danka u finalu u Tjanđinu

Danka Kovinić plasirala se u finale WTA turnira u Tjanđinu i ostvarila uspjeh karijere.
Ona je trijumfovala nad Bojanom Jovanovski iz Srbije sa 6:4, 6:7, 6:2.

“Presrećna sam. Morala sam da se borim za svaki poen, za svaki gem. Veliko hvala publici na podršci”, rekla je u suzama Kovinićeva nakon trijumfa.

Prvi set je Danka bolje otvorila, imala 4:2, ali je Bojana brejkom za 5:4 vratila neizvjesnost.

Ipak, srpska teniserka nije izdržala pritisak kada je servirala da ostane u setu, pa je Kovinićeva to iskoristila i sa 6:4 povela u meču.

U drugoj dionici taj brejk je odlučio pobjednika. Jovanovska je bila bolja u 13. gemu i sa 7:2 izborila izjednačenje.

U startna tri gema odlučujućeg seta viđeno je isto toliko brejkova, a od toga je dva napravila Danka Kovinić.

U petom gemu još jednom je oduzela servis rivalki, povela sa 4:1 i tada je sve bilo gotovo.

Danka Kovinić će u prvom finalu na ATP turnirima u karijeri igrati protiv Agnješke Radvanske iz Poljske.