EVROPSKO PRVENSTVO: Lavice savladale Španiju - Volim Podgoricu

EVROPSKO PRVENSTVO: Lavice savladale Španiju

Crnogorske rukometašice protiv Španije u “Morači” otvarile su Evropsko prvenstvo i donijele pobjedu Crnoj Gori rezultatom 30:23

Igra u oba pravca je bila izvanrdna, na golu je blistala Marina Rajčić, dok su u napadu dirigovale Raičević i Jauković.

Crna Gora je brzo stigla do 3:0, u 11. bilo je plus pet 6:1, da bi ta prednost bila i u 25. minutu 11:6.

Španija je zapreijetila u finišu tog dijela, prišla na 11:9, ali u nastavku je igrala samo naša selekcija.

Razlika je u 43. iznosila sedam (19:12), a u 47. minutu rekordnih osam golova (22:14). Naša selekcija je nakon otga mirno privela meč kraju…

Najefikasnije u pobjedničkoj selekciji bile su Jovanka Radičević i Đurđina Jauković sa po pet, dok su po gol manje postigle Đurđina Malović i Tatjana Brnović.

U španskoj selekciji najbolja je bila Aleksandrina Barbosa sa pet pogodaka.