KRENUO U ODBRANU PARIZA: Đoković savladao Belučija u dva seta (VIDEO) - Volim Podgoricu

KRENUO U ODBRANU PARIZA: Đoković savladao Belučija u dva seta (VIDEO)

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković započeo je odbranu titule na Mastersu iz serije 1000 u Parizu pobjedom protiv ljevorukog Tomaža Belučija u okviru 2. kola sa 2:0 (7:5, 6:3).

Srpski teniser bi u slučaju da osvoji Pariz postao prvi teniser sa šest osvojenih Mastersa u sezoni.

On će igrati u trećoj rundi protiv pobjednika dvoboja Žil Simon – Benoa Per.

Iako je Đoković prvi stigao do brejk lopte u današnjem meču, Beluči je bio taj koji je prvi oduzeo servis protivniku i poveo sa 3:2, ali mu je najbolji teniser svijeta uzvratio istom mjerom već u narednom gemu. Do 12. gema se vodila velika borba, ali brejkova nije bilo. Međutim, Đoković je u tom 12. gemu odigrao odlično, uzeo je gem sa “nulom” i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu nije bilo brejk prilika sve do osmog gema, kada je Đoković oduzeo servis Belučiju, da bi ga u narednom potvrdio i tako se plasirao u naredno kolo turnira u Parizu.