LE: Lionu derbi, Junajted do remija na “oranici” u Rostovu - Volim Podgoricu

LE: Lionu derbi, Junajted do remija na “oranici” u Rostovu

Fudbaleri Rostova i Mančester Junajteda remizirali su 1:1 u prvom meču osmine finala Lige Evrope.

Crveni Đavoli su bili bolji u prvom poluvremenu, a domaći fudbaleri u drugom pa je remi i najrealniji ishod. Jedini gol za Junajted je dao Mhitarjan u 35. minutu na asistenciju Ibrahimovića. Uzvratio je Buharov već u 53. minutu za konačnih 1:1.

Nijedan od dva tima nije oduševio na vrlo teškom terenu stadiona u Rostovu, ali je sigurno ruski tim iznenadio.

Anderleht je ostvario odličan rezultat na gostovanju APOEL-u. Belgijski tim je slavio 1:0 golom Stančiua u 29. minutu.

Prednost poslije prvog meča ima i Kopenhagen. Danski tim je pred svojim navijačima savladao Ajaks 2:1. Falk je dao prvog gol odmah na startu. Gosti su poravnali preko Dolberga, a konačan rezultat postavio je Kornelius.

Derbi večeri pripao je Lionu koji je na krilima Lakazeta pobijedio Romu 4:2. U sjajnom susretu punom preokreta francuski tim na kraju je stigao do velika dva gola prednosti pred revanš u Rimu.

Domaći su poveli u osmom minutu preko Diakabija. Gosti su do odmora stigli do preokreta golovima Salaha i Fazija.

Novi preokret potpisali su Toiso i Fekir, da bi na kraju Lakazet u 92. minutu donio čak i osjetnu prednost Lionu.