Mađarska ponovo šampion Evrope, srebro za “ajkulice” - Volim Podgoricu

Mađarska ponovo šampion Evrope, srebro za “ajkulice”

Kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu koje je održano u Podgorici.

Iako su bili sjajni i stigli do finala pobjedivši moćne ekipe, naši kadeti nisu imali snage protiv odličnih Mađara.

Mađarska je odbranila titulu, nakon što je bila bolja u finalu od mladih “ajkula” 10:8 (3:2, 2:2, 2:2, 3:2).

Crna Gora je u grupnoj fazi pobijedila Mađarsku (11:8), koja je, interesantno, u grupi doživjela tri poraza.

Mađari su, međutim, u nokaut mečevima bili nezadrživi, pa su redom pobjeđivali Holandiju, Hrvatsku, Srbiju, a večeras i naše sjajne mladiće, koji su do finala upisali pet trijumfa.

U finalu je tim koji vodi Nenad Vukanić bio u zaostatku od početka, četiri minuta prije kraja 3. četvrtine gubio je 7:4, ali predaje nije bilo.

Još jednom su mladi igrači pokazali da imaju veliko srce i karakter, pored talenta. Smanjili su na 7:6, ali nisu mogli da preokrenu.

Ipak, srebro na prvom velikom takmičenju veliki je uspjeh i podstrek za budućnost.

Po dva gola u finalnom meču postigli su Marko Milinić, Danilo Roganović i Luka Todorović, po jedan Luka Savić i Andrej Durutović.