Odlučuju revanši: Mladost pobijedila Gandžasar, minimalan poraz Zete - Volim Podgoricu

Odlučuju revanši: Mladost pobijedila Gandžasar, minimalan poraz Zete

Mladost ima prednosr pred revanš 1. kola kvalifikacija za Ligu Evrope, ali može da žali što ona nije veća od jednog gola.

Nakon podgoričkih 1:0 protiv Gandžasara, crnogorskom predstavniku ostaje strah pred revanš narednog četvrtka, ali i vjera da je, makar po onom što se večeras vidjelo, bolji rival od vicešampiona Jermenije.

Nakon mirnih prvih 45 minuta, Mladost je bila dominantna u drugom poluvremenu – povela je iz penala koji je realizovao Milan Đurišić, a onda preko Marka Ćetkovića, Zorana Petrovića i Nikole Vukčevića stvorila velike šanse da udvostruči prednost.

Svaki put je fenomenalno reagovao golman gostiju Gligor Meliksetjan koji se tako iskupio za  očajnu intervenciju kod penala…

Posljednji zicer je imao Marko Burzanović u 88. kada je pogodio stativu.

Na Grbavici presudio gol Lendrića

Zeta je protiv sebe imala pun stadion i raspoloženog protivnika, ali ima aktivan rezultat pred revanš protiv Željezničara u 1. rundi kvalifikacija za Ligu Evrope.

Golubovčani su poraženi na Grbavici sa 1:0 i to je rezultat kojim mogu da budu zadovoljni nakon svega viđenog u prvom duelu.

Jedini gol djelo je Ivana Lendrića u 48. minutu koji je matirao Marka Novovića poslije asistencije Jadranka Bogićevića.