PORAZ KOŠARKAŠICA NA STARTU - Volim Podgoricu

PORAZ KOŠARKAŠICA NA STARTU

Košarkašice Crne Gore porazom su startovale na Evropskom prvenstvu u Češkoj – izabranice Roberta Injigesa su danas u Pragu izgubile od Belgije 66:64 (25:13, 15:18, 12:15, 12:15), u prvom kolu grupe D, javljaju “Vijesti”.

“Crvene” su imale šest sekundi za posljednji napad za izjednačenje ili eventualnu pobjedu, ali je Milica Jovanović izgubila loptu, pa je šansa otišla u nepovrat…

Belgija je prvi put povela 10:8, u prvoj četvrtini, i vođstvo nije ispuštala do kraja meča. Na kraju je i presudila prva četvrtina, koju su Belgijanke dobile 13 razlike, jer je naša selekcija dobila naredne tri dionice, ali uzalud.

U crnogorskoj selekciji najefikasnija je bila Anđelika Robinson sa 19 poena, a poen manje je uknjižila Jelena Škerović.

U pobjedničkoj selekciji Kim Mestag je ubacila 19 poena, dok je poen manje upisala Ema Meseman.

Crna Gora sjutra igra protiv Letonije (12.30 sati), meč koji, vjerovatno, odlučuje o barem trećem mjestu u grupi, koje vodi u osminu finala.

Prvoplasirana ekipa iz grupe, u kojoj je još i Rusija, ide direktno u četvrtfinale, dok će druga i treća u osminu finala.

Crna Gora – Belgija 64:66 (13:25, 18:15, 15:12, 18:14)

Prag – Dvorana: „Kralovka“. Gledalaca: 700. Sudije: Martinesku-Badalan (Rumunija), Šarapa (Bjelorusija), Rosi (Italija).

Crna Gora: Matović, Škerović 18 (2-2), Vuletić, Popović 2, Milošev, Aleksić 2, Raković, Mujović 5 (4-1), Perovanović 10 (1-0), Pašić, Jovanović 8, Robinson 19 (5-3).

Belgija: Linskens, K. Mesdag 19 (5-2), Deler 7, Hendriks, Karpo 12, Meseman 18 (4-4), Vouters 8, H. Mesdag, Geldolf, Nuvelers, Vanlo 2 (2-2), Raman.