RG: Marej opet “preživio pakao”, pobjeda Raonića - Volim Podgoricu

RG: Marej opet “preživio pakao”, pobjeda Raonića

Endi Marej je u pet setova pobijedio Francuza Burga i plasirao se u treće kolo Rolan Garosa. Raonić ubjedljiv.

Drugi reket svijeta žestoko se muči na Rolan Garosu. Marej je jedva stigao do pobjede protiv 164. tenisera planete. Iako se nakon prvog seta koji je dobio sa 6:2 očekivalo da bi Škot mogao da brzo završi meč poslije drame protiv Štepaneka, Burg se nije složio.

22-godišnji teniser počeo je da rizikuje mnogo, napadao je, bio agresivan i što je najvažnije precizan tako da je u drugom setu idominirao i za pola sata sa 6:2 stigao je do poravnanja u setovima.

Treći je dio meča donio veliku borbu a Burg je bregom u prvom gejmu napravio odlučujući korak ka vođstvu od 2:1. Imao je Marej šansu da se vrati, propustio dvije brejk lopte u sedmom gejmu, pa se još jednom našao u poziciji da ga samo set dijeli od ispadanja.

Marej je tada konačno zaigrao kako bi trebalo, posljednja dva seta na vrijeme je rješavao i sa 6:2, 6:3 plasirao se u treće kolo. Tamo ga čeka Ivo Karlović koji je poslije maratona i 12:10 u petom setu izbacio Australijanca Tompsona.

Kanadski teniser Miloš Raonić bez većih problema savladao je Manarina sa 3:0, po setovima 6:1, 7:6(0), 6:1.