Srbija izgubila na startu Euro 2024 od Engleske, ali Englezima nije bilo lako - Volim Podgoricu

Srbija izgubila na startu Euro 2024 od Engleske, ali Englezima nije bilo lako

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od Engleske na startu EURO 2024, ali konačan rezultat, 0:1, samo djelimično otkriva koliko su teško Englezi pobijedili Srbe u meču u kojima su “otpisani” i te kako pokazali zube vicešampionu Evrope.
Ako je iznenađenje bilo što je selektor Dragan Stojković Piksi počeo meč sa dva napadača, Mitrovićem i Vlahovićem, iako je naspram sebe imao po mnogima najvećeg favorita za titulu od kog bi se većina rivala “štrecala”, nije bilo iznenađenje ono što su Englezi uradili u prvoj polovini uvodnog poluvremena.

Dominirajući na obje polovine terena, konstantno su tragali za pukotinom u srpskoj odbrani, a nju su i našli kada je agilni i dotad najčešće korišćeni, Saka, s desnog krila centrirao u 13. minutu. Poslednja linije Srbije je tada popustila – nakon što je lopta preletjela centralnog engleskog napadača, Kejna, iza njegovih leđa “iskrao” se Džud Belingem i glavom iz peterca postigao pogodak.