Šampion je krenuo u pohod na Vimblondon!
Šampion je krenuo u pohod, kako drugačije nego – pobjedom
Pobijedivši Filipa Kolšrajbera u 1. kolu, Novak Đoković započeo je odbranu titule na Vimbldonu – 6:4, 6:4, 6:4.
Najbolji tensier svijeta je slavio je u ponedjeljak na Centralnom terenu i u tri seta se plasirao u 2. kolo.
A, nije bilo lako – posebno u drugom setu, ali je najbolji srpski sportista uspješno obuzdao period odlične igre Njemca i uveo meč u svoj ritam.
U narednom kolu, rival će mu biti Lejton Hjuit, nekadašnji prvi reket svijeta i osvajač Vimbldona 2002. ili Jarko Nieminen, takođe veteran, koji je najdalje dogurao na ovom turniru 2006, kada je igrao četvrtfinale.



