(VIDEO) RUSI OHLADILI ENGLEZE: Kontraofanziva Zbornaje u 92. minutu! - Volim Podgoricu

(VIDEO) RUSI OHLADILI ENGLEZE: Kontraofanziva Zbornaje u 92. minutu!

Reprezentacije Engleske i Rusije igrale su 1:1 (0:0) u uzbudljivom meču prvog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

“Zbornaja komanda” je do izjednačenja i boda došla golom kapitena Vasilija Berezuckog u 92. minutu!

Englezi su prethodno poveli pogotkom fudbalera Totenhema Erika Dajera iz slobodnog udarca u 73. minutu.

“Gordi Albion” je bio bolji rival i stvorio je znatno više šansi, naročito u prvom poluvremenu.

Rusija se jakog pritiska Engleza oslobodila tek u drugom poluvremenu, ali su i tada izabranici Roja Hodžsona bili konkretniji. Stekli su prednost, ali su u poslednjim trenucima meča doživjeli šok.

Bez premca najbolji igrač Rusa do 73. minuta bio je golman Igor Akinfejev, ali je onda primio gol iz slobodnjaka u “svoj” ugao. Ipak, da mu ne pripadne epitet tragičara, pobrinuo se iskusni defanzivac Berezucki.

Duelu na stadionu “Velodrom” u Marseju prethodio je navijački haos, koji je trajao danima, a okršaji ruskih, engleskih i francuskih huligana kulminaciju su imali danas.

Ranije danas u Grupi B Vels je savladao Slovačku 2:1.