ZVEZDA ŠAMPION ABA LIGE: Crveno beli savladali Budućnost u grotlu Pionira, pred 7.000 navijača - Volim Podgoricu

Crvena zvezda je šampion ABA lige za sezonu 2020/21. Košarkaši Crvene zvezde su u odlučujućem meču u Pioniru, pred 7.000 navijača savladali Budućnost u Beogradu 67:60 i tako slavili sa 3-2 u finalnoj seriji.

Crveno-belima je ovo peta titula u ABA ligi. Četvrta je za trenera Dejana Radonjića.

“Plavi” nisu uspjeli da kompletiraju preokret – u majstorici finala ABA lige.

Tvrd meč odlučio je regionalnog šampiona za ovu sezonu. Zvezda je vodila praktično cijelim tokom utakmice, a Budućnost konstantno prijetila

zvezda7747
Izvor: aba-liga.com

Najbolji strelac Crvene zvezde Džordan Lojd je utakmicu otvorio sa tri vezana promašaja, a u nastavku ih je vezao šest, sve do poslednjeg napada prvog poluvremena, kada je dao jedine poene i prvi deo igre završio sa 1/7.

Odličan i u odbrani i u napadu bio je Branko Lazić, a standardno dobar bio je Lendri Noko. Na drugoj strani je Luka Mitrović bio raspoložen uz Kobsa i Budućnost je imala +3 posle prvih pet minuta.

Zvezda serijom 7:0, koju su inicirali Noko i Dobrić dolazi do preokreta i od 8:11 dolazi do 15:11. Za kraj prve četvrtine stiže trojka Budućnosti i Zvezda je posle prvih 10 minuta imala poen prednosti.