“Plave” osvojile još dva boda protiv Krima, korak do pobjede! - Volim Podgoricu

“Plave” osvojile još dva boda protiv Krima, korak do pobjede!

Rukometašice Budućnosti pobijedile su Krim 23:20 (16:8) u trećem kolu Elitne runde Lige šampiona.

Odlična igra u prvom dijelu meča, obezbijedila je Budućnosti pobjedu u Ljubljani.

Na 66. rođendan kluba iz Podgorice, “plave” su osvojile nova dva boda i sve su bliže osvajanju prvog mjesta uoči četvrtfinala.

U prvih 30 minuta Podgoričanke su dominirale. Domaće nisu znale odakle im puca, a prednjačile su Petrović, Neagu i Bulatović, uz sjajnu Žderić među stativama.

Rezultat takve igre je velikih 16:8 na poluvremenu, a onda na startu nastavka i maksimalnih 19:8.

Potom je uslijedila kriza igre u napadu Budućnosti, Krim je zaigrao mnogo bolje i uspio da posljednjem minutu priđe na minus tri, ali ne i da ugrozi pobjedu “plavih”.

Po pet golova za Budućnost dale su Miljanić i Neagu, a jednom manje mrežu domaćih pogodile su Mehmedović i Bulatović.

Fantastična je na golu bila Marta Žderić sa 17 odbrana.

U domaćem timu sedam golova za Tamaru Mavsar.

Poslije ovog kola, Budućnost je čvrsto prva u grupi sa 13 bodova, a u sljedećem kolu 1. marta dočekuje Dinamo iz Volgograda.