Početna » SPORT » Novi neočekivani poraz Danke Kovinić: Izgubila od 933. na svijetu

Novi neočekivani poraz Danke Kovinić: Izgubila od 933. na svijetu

Danka Kovinić doživjela je još jedan u nizu neočekivanih i bolnih poraza na WTA turu.

Na startu turnira u Tjanđinu, poražena je od 16-godišnje Kineskinje Ćiju Vang, 933. igračice na svjetskoj listi – 2:0 (6:3, 7:6).

Kovinić je u drugom setu gubila 5:1, spasila meč loptu, stigla do 5:5, povela 6:5 i došla do taj-brejka, u kome je dva puta imala i set loptu. Na kraju je izgubila 10:8.

To je četvrti vezani poraz najbolje crnogorske teniserke, koja se na posljednjoj WTA listi nalazi na 102. mjestu.

Ona je 2015. godinu završila kao 58, a prošlu kao 74. igračica na svijetu.

Vijesti

Check Also

Kovinić i dalje daleko od najboljih 100

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić i dalje je 122. igračica svijeta. Novljanka na najnovijoj WTA ...

Poraz Budućnosti u Zagrebu, Zvezdi se otvara prvo mjesto

Iako su na nepuna četiri minuta prije kraja hvatali dobar zalet za pobjedu, koja je, ...