KORONA JE ODNIJELA DRAGANU: Pljevljaci će ovu medicinsku sestru pamtiti po velikoj humanosti, i oboljele od virusa liječila dobrovoljno

Medicinska sestra, Dragana Loncović iz Pljevalja preminula je u Kliničkom centru u Podgorici od posledica korona virusa.
Loncovićeva je oboljela od korona virusa prije desetak dana. Zbog izuzetno lošeg zdravstvenog stanja prevezena je u Brezovik, a potom i u Klinički centar u Podgorici.
Dragana je u pljevaljskoj bolnici radila sa pacijentima oboljelim od korona virusa gdje se najvjerovatnije i zarazila.Draganu Loncović će Pljevljaci pamtiti kao izuzetno požrtvovanu medicinsku sestru za svakog pacijenta, uvijek hrabru, odlučnu i spremnu da pomogne, pa čak i onima koji nisu bili u mogućnosti da borave u bolnici. Isticala se i humanitarnim radom i pomoći sveštenstvu Manastira Svete Trojice u Pljevljima oko rješavanja zdravstvenih problema.
Posebno će biti zapamćeno njeno žrtvovanje za igumaniju manastira Dubočice, mati Magdalinu. Tokom bolovanja monahinje, koja se upokojila početkom godine, Dragana je neprekidno brinula o njoj pružajući medicinsku i svaku drugu pomoć. Da je uvijek bila na usluzi pacijentima govori i podatak da se na početku izbijanja epidemije dobrovoljno prijavila da radi sa oboljelim pacijentima od korona virusa.
Dragana je zvaršila višu medicinsku školu a dugo godina, iako veoma mlada, radila je kao glavna medicinska sestra na Internom odjelenju pljevaljske bolnice.
Pored obaveza u Opštoj bolnici Pljevlja radila i kao predavač u Srednjoj stručnoj školi u Pljevljima.
Prema nezvaničnim informacijama u pljevaljskoj Bolnici broj oboljelih medecinskih radnika od korona virusa se uvećava iz dana u dan.
Prema pisanju portala “PV svitanje” od 47 oboljelih pacijenata u pljevaljskoj opštini oko deset lica su medecinski radnici. Prema istom izvoru među oboljelim se nalaze medcinske sestre sa hirurgije, internog odjelenja, dijalize, a ima i oboljelih vozača.
Među oboljelim nema još uvijek ljekara, ali kako se korona virus širi ne treba isključiti da će se među oboljelim vrlo brzo naći i ljekari.