NIKOLIĆ: Vukšiću ruske zahtjeve ispostavio Bojan Đorđević, od tada je šef ANB čest gost ruskim domaćinima u Beogradu - Volim Podgoricu

NIKOLIĆ: Vukšiću ruske zahtjeve ispostavio Bojan Đorđević, od tada je šef ANB čest gost ruskim domaćinima u Beogradu

Današnja informacija da su se ruski obavještajci sastali sa nekim od lidera DF-a kako bi dogovorili dalje poteze ovog otvoreno proruskog političkog saveza, nije nikakvo iznenađenje. Ono predstavlja kontinuitet, čak i dosljednost u djelovanju političke strukture koja nikada nije krila svoje nalogodavce i interese države kojoj bespogovorno služi, saopštio je portparol i poslanik DPS-a u Skupštini Crne Gore Miloš Nikolić.

“Ono na šta ipak treba obratiti posebnu pažnju je djelovanje još uvijek aktuelnog direktora Agencije za nacionalnu bezbjednost Dejana Vukšića, koji je nastojao da ovu informaciju sakrije a sve u skladu sa preuzetim obavezama prema istim nalogodavcima”, poručio je Nikolić.

Kontakti Vukšića sa ruskom službom, prema njegovim riječima, “počeli su u februaru prošle godine” kada je u svom kabinetu ugostio Bojana Đorđevića, još jednog izdanka porodice Đorđević koja je, navodi Nikolić, “u vrijeme referenduma organizovala plemenske skupštine po Crnoj Gori”.

“Drugorazredni ruski obavještajac Đorđević od tada je čest gost u Podgorici baš kao što je i Vukšić veoma čest gost njegovim ruskim domaćinima na pojedinim lokacijama u Beogradu”, dodao je Nikolić.

Kako je naveo, sve ovo jasan je pokazatelj “pogubnosti rada smijenjene Vlade koja je Crnu Goru otvoreno stavila na raspolaganje stranim, rusko-srpskim interesima”.

“Ipak, pokazali smo još jednom da se i protiv ovakvih zlokobnih nauma možemo izboriti demokratski, sistemski i kroz institucije sistema. Zbog toga nas nikakve opstrukcije i planovi koje ovih dana prave raznorazni đorđevici, vukšići i ostali neće odbratiti od odlučnog nauma da Crnu Goru vratimo na evropsku trasu razvoja”, zaključio je Nikolić.

 

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com