Milatović: Najnovije prijetnje potvrda da novinari i dalje rade u nesigurnom ambijentu - Volim Podgoricu

Milatović: Najnovije prijetnje potvrda da novinari i dalje rade u nesigurnom ambijentu

Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović primio je danas novinarku ND Vijesti Jelenu Jovanović koja je bila meta prijetnji koje istražuju policija i tužilaštvo i rekoa da najoštrije osude ponavlja da su napadi na medije – neprihvatljivi.

“Očekujem brzu, temeljnu i odlučnu reakciju nadležnih institucija”, naveo je Milatović na mreži “X”.

Jovanović, kaže on, godinama unazad izvještava o organizovanom kriminalu, korupciji i bezbjednosnim strukturama, zbog čega je od 2021. pod stalnom policijskom zaštitom.

“Najnovije prijetnje samo potvrđuju da novinari u našoj zemlji i dalje rade u ozbiljno narušenom i nesigurnom ambijentu. U današnjem razgovoru s njom, izrazio sam punu institucionalnu podršku njenom radu i posvećenost države u borbi za bezbjedno novinarsko okruženje. Podsjećam – samo u 2024. godini zabilježeno je 19 napada na novinare u Crnoj Gori. Kao država i društvo, imamo obavezu da obezbijedimo ambijent u kojem novinari rade slobodno, bez straha i pritisaka. Sloboda medija nije privilegija već temelj svakog demokratskog društva”, zaključio je Milatović.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com