SJAJNA BORBA POD GORICOM, CRNA GORA POKLEKLA U FINIŠU: Vlahović donio Srbiji značajnu pobjedu - Volim Podgoricu

Fudbaleri Crne Gore poraženi su od Srbije pod Goricom 2:0 u meču 2. kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Miodraga Radulovića posustali su u finišu i tako propustili priliku da materijalizuju dobar rezultat iz Razgrada.

Crna Gora je odigrala jako dobro skoro 80 minuta, ali je poklekla u finišu susreta iako je bila ravnopravan rival sa “Orlovima”.

Srbija je slavila pogocima dvostrukog strijelca Dušana Vlahovića, koji je mrežu Milana Mijatovića tresao u 78. i petom minutu sudijske nadoknade.

“Sokoli” su nošeni sjajnom energijom sa tribina izgarali na terenu, taktički bolje odigrali od “orlova” i imaće za čime da žale.

Veliku priliku Crna Gora propustila je u 20. minutu. Stevan Jovetić je prihvatio loptu nakon greške golmana Vanje Milinković Savića, šutirao, ali se čuvar mreže Srbije iskupio i odbranio.

Srbija je uzvratila u 29. minutu kada je Mitrović šutirao iz okreta, ali pored gola Milana Mijatovića.

U drugom poluvremenu veliku priliku za Crnu Goru propustio je Stevan Jovetić i to u 57. minutu, ali je sjajno intervenisao Vanja Milinković Savić.

Srbija je opasno zaprijetila u 68. minutu kada je Savić spriječio Vlahovića da šutira i zatrese mrežu.

Gostujuća selekcija povela je u 78. minutu kada je Vlahović pogodio posle centarušuta Mladenovića. Fudbaleri Crne Gore su tražili faul nad Vešovićem prije gola, ali VAR provjera je pokazal drugačije.

Konačnih 2:0 postavio je odlični Vlahović u nadoknadi utakmice nakon jedne kontre Srbije za konačan trijumf “Orlova”.

Srbija nakon ovog meča ima maksimalnih šest bodova nakon dva kola, a Crna Gora tri.