ALBANAC OPTUŽENI ZA ZLOČINAČKO UDRUŽIVANJE, KRIO SE U CRNOJ GORI: Bio na potjernici, a prodavao voće u Tuzima - Volim Podgoricu

ALBANAC OPTUŽENI ZA ZLOČINAČKO UDRUŽIVANJE, KRIO SE U CRNOJ GORI: Bio na potjernici, a prodavao voće u Tuzima

lbanski državljanin Zefan Lešaj, koji je u Hrvatskoj osuđen zbog šverca droge i organizovanja međunarodne kriminalne grupe, putovao je stalno na relaciji Albanija – Crna Gora, gdje je prodavao voće. Najčešće je boravio na pijaci u Tuzima, a snabdijevao je i neke prodavnice u Podgorice. Crnogorska policija je nedavno na osnovu operativnih saznanja koja su prikupljena na terenu identifikovala ovog bjegunca i lišila ga slobode. Oko ekstradicije se nije postavljalo pitanje jer je Lešaj izrazio želju da bude odmah izručen Hrvatskoj.

​Županijski sud u Splitu odredio mu je u odsustvu pritvor i raspisao potjernicu za njim.

Lešaj se, kako navode hrvatski mediji, tereti da je bio član zločinačke organizacije zajedno s Toninom Gegajem (50) i Nošom Mikajem (40), koji su u međuvremenu proglašeni krivima i osuđeni na tri i po godine zatvora.

Trojicu Albanaca USKOK tereti kao zločinačku organizaciju koja je u Hrvatsku uvozila marihuanu iz BiH. Prema optužnici, Tonino Gegaj i Noša Mikaj su početkom januara 2013. godine došli na granični prelaz Gabela polja 1 kod Metkovića s gotovo 20 kilograma marihuane, koja je bila prepakovana u 24 paketa i oblijepljena selotejpom i skrivena u prtljažniku.

Optužnica ih tereti da su se tada dogovorili s nepoznatom osobom da ona preuzme pakete i dalje ih distribuira. Zefan Lešaj je bio zadužen za osiguranje, a uhapšen je pola sata nakon što su Gegaj i Mikaj zaustavljeni na graničnom prelazu.

Lešaj je na saslušanju tvrdio da nema nikakve veze s marihuanom i da mu je jedina povezanost s dvojicom sunarodnika to što su rođeni u istome mjestu, Boga u Albaniji.

„Jutarnji list” je ranije objavio da je Tonino Gegaj rekao tužiocu da je marihuana njegova i da ni jedan ni drugi optuženi nemaju veze s drogom i da je namjeravao da narkotike prokrijumčari u Italiju.

Iste godine kad su uhapšeni, u Županijskom sudu u Splitu održano je suđenje na kojem su Gegaj i Mikaj osuđeni na po tri i po godine zatvora, dok je Lešaj oslobođen krivice.

Vrhovni sud Hrvatske je 2014. godine ukinuo presudu i nalažio novo suđenje, na kojem su prva dvojica ponovno osuđena na iste kazne. Lešaj nije došao na to suđenje, pa je postupak protiv njega odvojen.

(Dan)

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com