Američki razarač uplovio u Crnu Goru - Volim Podgoricu

Američki razarač uplovio u Crnu Goru

Brod Mornarice Sjedinjenih Američkih Država (SAD) USS “Porter” (DDG 78), razarač sa navođenim projektilima iz klase Arleigh Burke, boravi u posjeti Mornarici Vojske Crne Gore.

“Brod je u Crnoj Gori u sklopu nastavka aktivnosti američke Šeste flote na izgradnji interoperabilnosti SAD i Crne Gore, kao dijela Globalnog pomorskog partnerstva, kao i napređenja pomorske bezbjednosti i sigurnosti”, piše u saopštenju iz Vlade.

..USS Porter je usidren u Roti, Španija.

“Dom skoro 300 oficira i mornara, brod nudi mnoge usluge i sadržaje poput malog grada”, navodi se u saopštenju.

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com