Bivši predsjednik opštine Nikšić oslobođen za još jednu zloupotrebu

Bivši predsjednik Opštine Nikšić Nebojša Radojičić pravosnažno je oslobođen optužbi da je državni budžet oštetio za 52.000 eura prilikom rekonstrukcije pomoćnog stadiona FK Sutjeska. Naime, Viši sud u Podgorici potvrdio je presudu Osnovnog suda u Nikšiću kojom je Radojičić oslobođen krivice za zloupotrebu službenog položaja.
Pravni zastupnik Radojičića, advokat Milan Vojinović naglasio je da je Radojičić oslobođen i svih optužbi za zloupotrebu službenog položaja koje su se odnosile i za rekonstrukciju Poslovnog centra Sindčel, radova na kapeli pod Trebjesom, aerodromu Kapino Polje, Dnevnom centru i Muzičkoj školi.
Bivši predsjednik Opštine Nikšić u prvom postupku bio je osuđen na četiri mjeseca robije, a pošto je ta presuda ukinuta u novom procesu je oslobođen krivice.
Nakon Radojičićeve smjene sa funkcije predsjednika nikšićke opštine, protiv njega je podnijeto više krivičnih prijava zbog navodne zloupotrebe službenog položaja. U februaru ove godine oslobođen je krivice da je prekoračenjem granica službenog ovlašćenja pribavio korist firmama „Radulović M3” i „Ramel” iz Nikšića, „Sinema servis” i „Kino Akustika” iz Pančeva i „B film Montenegro” iz Podgorice, a da je time povrijedio prava drugih ponuđača za izvođenje radova na „Sceni 213” u Nikšiću. Tada je Specijalno tužilaštvo odustalo od krivičnog gonjenja jer „prema nalazu vještaka finansijske struke nije bilo dokaza protiv Radojičića”.
Oslobođen je i optužbi da je zloupotrijebio položaj prilikom gradnje gradske kapele, radova na Aerodromu Kapino Polje, Dnevnom centru i Muzičkoj školi.
(Dan)
I just added this weblog to my feed reader, excellent stuff. Cannot get enough!
Wow! This could be one of the most useful blogs we have ever come across on thesubject. Actually excellent info! I’m also an expert in this topic so I can understand your effort.
mobile devices are always great because they always come in a handy package’