Danilović: Disciplinski postupak protiv jedne od načelnica MUP-a jer nije radila što joj je rekao - Volim Podgoricu

Danilović: Disciplinski postupak protiv jedne od načelnica MUP-a jer nije radila što joj je rekao

Ministar unutrašnjih poslova iz redova opozicije u Vladi izbornog povjerenja, Goran Danilović pokrenuo je disciplinski postupak protiv načelnice Službe za informacione tehnologije MUP-a, Nataše Starovlah Knežević. Razloga je to što, kako tvrdi Danilović, Starovlah Knežević nije završila devet obaveza koje je imala od 5. do 19. jula.

“U obrazloženju pokretanja postupka navodi se da Nataša Starovlah Kneževic, obavljajući poslove načelniče Službe za informacione tehnologije MUP-a i kao članica Koordinacionog tijela za praćenje implementacije izbornog zakonodavstva nije postupila po nalozima ministra unutrašnjih poslova Gorana Danilovića sa sjednica Koordinacionog tijela”, piše u saopštenju.

Iz Službe za odnose sa javnošću, pobrojali su i što to sve Starovlah Knežević nije uradila.

“Sa sjednice od 05.07.2016, godine načelnica Službe za informacione tehnologije nije realizovala naloge ministra da se :

– Izvrši ponovna kontrola AFIS sistema;

– Obezbijedi i osposobi posebna kancelarija za potrebe Kordinacionog tijela

Sa sjednice od 11.07.2016. godine nije realizovala naloge ministra:

– Da se svim članovima Koordinacionog tijela dostavi na CD-u i eksel-u kojim licima su izvršene promjene u biračkom spisku od formiranja Biračkog spiska u januaru pa do danas

Sa sjednice od 19.07.2016. godine, nije realizovala naloge ministra da :

– U roku od 48 sati dostavlja odgovore na pitanja svih članova Koordinacionog tijela, vezana za sve promjene u biračkom spisku;

– Osnuju “call centar”najkasnije do 1.septembra;

– Dostave svim clanovima Koordinacionog tijela na CD-u podatke koje su tražili na prethodnim sjednicama;

– Izvrše korekcije u rubrikama biračkog spiska na način koji su tražili članovi Koordinacionog odbora;

– Dostave informacije vezane za četiri birača koja se nalaze u biračkom spisku a imaju status “Pasivan”bez unošenog osnova u rubrici “Primjedba”;

– Donijeti formalnu proceduru korišćenja AFIS sistema, nakon konsultacija sa ekspertima iz MORF-a; dostavljaju listu lica koja predstavljaju razliku izmedju spiska lica koje je vodio MID i spiska koji je generisao MUP, što je  imalo za posledicu usporen i otežan rad Koordinacionog tijela za praćenje implementacije izbornog procesa i viseštruko ponavljanje zahtjeva i pitanja od strane članova Koordinacionog tijela;

– čime je pocinila težu povredu službene dužnosti (neizvršavanje ili nesavjesno, neblagovremeno ili nemarno vršenje službenih obaveza)”, zaključuje se u saopštenju.

(cdm)

2 komentara

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com