Darko Pajović ambasador u Kini?

Skupštinski Odbor za međunarodne odnose i iseljenike danas će dati mišljenje o prijedlogu Vlade da bivši predsjednik Pozitivne Darko Pajović bude ambasador Crne Gore u Kini, na rezidentnoj osnovi sa sjedištem u Pekingu.
Posljednji ambasador Crne Gore u Pekingu bio je Branko Perović kome je istekao mandat u januaru ove godine.
Pajović je, podsjećamo, zajedno sa stranačkim kolegama Azrom Jasavić i Goranom Tuponjom, omogućio DPS-u da izglasa povjerenje Vladi Mila Đukanovića krajem januara 2016.
Svoj potez Pajović je pravdao zahtjevom za formiranje prelazne vlade, u koju je Đukanović pozvao opoziciju, kao i održavanjem stabilnosti u susret prijemu Crne Gore u NATO.
Par mjeseci nakon toga, Pajović je izabran za novog predsjednika Skupštine, a na tu poziciju zamijenio je lidera SDP-a Ranka Krivokapića.
Međutim, ovaj politički potez Pozitivna je platila već na parlamentarnim izborima gubljenjem parlamentarnog statusa.
Odbor će, takođe, dati mišljenja o Goranu Poleksiću, kandidatu za ambasadora Crne Gore u Rumuniji.
CdM




Stari udbaS, spavac DPSa. Spasio je DPS proslih par godina, da nije bilo HIV pozitivne, DPS bi bio davno na smetlistu istorije. I sad po oprobanom receptu, nagradjuju svog spavaca za dobro odradjen posao, ambasadorskim mjestom i masnom platom!!! A sad vas ozbiljno pitam? Cime je Pajo-nesretnik zasluzio da predstavlja Drzavu, kad mu partija nije presla cenzus, tj nije parlamentarna????
Recommended Sites…[…]just below, are some totally unrelated sites to ours, however, they are definitely worth checking out[…]…