DETALJI PRIVOĐENJA KELJMENDIJA: Privedena i njegova partnerka, nema optužnice protiv narko bosa

Naser Keljmendi (62), koga je američki Stejt department označio kao jednog od najvećih narko bosova na Balkanu, priveden je juče na informativni razgovor u Loznici.
Keljmendi je zatečen u jednom restoranu, a s obzirom na to da je označen kao bezbjednosno interesantna osoba odveden je u policijsku stanicu na informativni razgovor. Bio je u društvu jedne žene, koja je prema nezvaničnim informacijama njegova partnerka, a ona je takođe u pratnji inspektora odvedena u policijsku stanicu, prenose mediji u Srbiji.
UHAPŠEN NASER KELJMENDI: Ko je poznati narko bos i kakve su mu veze sa Crnom Gorom
– Pretpostavljam da je bio najobičniji informativni razgovor na kojem su provjeravana dokumenta i to je vjerovatno, kao procedura, oduzelo mnogo vremena – kaže novinar Darko Jevtić za TV Vesti.
Dodaje da je njegovo privođenje privuklo mnogo pažnje jer je javnost pomislila da možda ima veze sa grupom Veljka Belivuka, ali nema.
– Ne postoji potjernica za njim i on je zvanično slobodan čovjek jer nije bilo razloga da bude zadržan – kaže Jevtić.
Keljmendi je 2018. godine u Prištini osuđen na šest godina zatvora zbog posjedovanja droge. Do 1999. godine živio je u Peći gdje je i rođen. Poslije rata preselio se u Sarajevo i dovođen je u vezu sa mnogim kriminalnim krugovima. Pobjegao je iz Sarajeva 2012. godine neposredno pred policijsku akciju “Lutka” kad je uhapšeno 18 osoba osumnjičenih za teška krivična djela.
– Keljmendi je 1976. godine osuđen za pokušaj ubistva, a najjači je bio devedesetih godina kad su počeli ratovi. Počeo je sa švercom tekstila i obavještajne službe o njemu imaju mnogo podataka. Važi za jednog od najvećeg švercera droge na ovim prostorima i to mu je omugućila pozicija na KiM, državljanstvo Srbije, državljanstvo BiH, a ima i mnogo nekretnina u Crnoj Gori i Bosni – kaže Jevtić.
Keljmendi je, kako kaže, odavno bezbjednosno-interesantna osoba koja je dovođena u vezu sa svim i svačim, ali ništa nije dokazano.
– Dovođen je u vezu i sa ubistvom Ramiza Delalića i bačenom bombom na prostorije UNMIK-a, ali ništa dosad nije dokazano – kaže Jevtić.