Truju pse i mačke zbog novogodišnje tačke - Volim Podgoricu

Truju pse i mačke zbog novogodišnje tačke

U Baru je juče, od posljedica trovanja, uginulo više pasa i mačaka. Ovo je, kako navode čitaoci koji su fotografije uginulih životinja proslijedili redakciji “Vijesti”, šesti slučaj trovanja u tom gradu u ovoj godini.  

Slučaj je prijavljen barskoj policiji.

“Umjesto azila koji je trebalo da bude izradjen prije četiri godine, šesti put u ovoj godini se sprovodi organizovano trovanje pasa i mačaka u Baru. Otrov je bačen po cijelom gradu i životinje umiru u najstrašnijim mukama”, navodi se u dopisu građana “Vijestima”.

Zabrinuti građani navode da nije poznato i gdje barsko Komunalno preduzeće odlaže leševe. 

“Otrov se ne razlaže i lako može dospjeti u pijaću vodu, rijeke… Otrov je bez ukusa i mirisa i može se prepoznati jedino po svjetlo plavoj boji”, navode u dopisu medijima.

Građani za trovanja optužuju Komunalno preduzeće iz bara, navodeći da se trovanja sprovode u saradnji sa Komunalnom policijom. 

“Jedino se još ne zna nalgodavac. Smatramo da je ovaj pomor životinja urađen zbog najavljenog novodišnjeg koncerta”, navodi se u dopisu građana “Vijestima”. 

Uz fotografije, redakciji je proslijeđen i link za YouTube video na kojem je pas Luna, koju su bezuspješno pokušali da spasu smrti od trovanja. 

“Nadamo se da ćete nam pomoći da zaustavimo stalno prisutnu surovost prema životinjama i dovođenje građana Bara u opštu opasnost zbog nekotrolisane upotrebe otrova”, navode zabrinuti građani.

(Vijesti)

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com