Zorica Kovačević obišla dom u Bijeloj


Ministarka rada i socijalnog staranja Zorica Kovačević posjetila je Dječji dom “Mladost” u Bijeloj.
Tom prilikom Kovačević je razgovarala sa zaposlenima i upoznala se sa djecom koja borave u ustanovi.
“Nakon obilaska održan je sastanak sa direktorom i zaposlenima na kojem je bilo riječi o poboljšanju uslova rada u Domu. Dječji dom u Bijeloj je ustanova socijalnog tipa koja se bavi zbrinjavanjem djece lišene roditeljskog staranja, i djece čiji je razvoj ometen porodičnim prilikama, i jedina je ovog tipa na teritoriji Crne Gore”, navodi se u saopštenju Ministarstva.
U Domu, kako navode, trenutno boravi 96 djece različitog uzrasta.
“U objektu Doma postoje tri arhitektonske cjeline u kojima se nalazi osam stambenih jedinica za boravak djece školskog uzrasta i prostor u kome borave bebe i djeca predškolskog uzrasta”, istakli su iz Ministarstva.




You need to indulge in a tournament for example of the finest blogs on the web. Let me suggest this great site!
I like the helpful information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite certain I will learn lots of new stuff right here! Best of luck for the next!