Đukanović: Krivokapić tragikomično brani funkciju

Đukanović je, gostujući u emisiji “Odgovoran odgovor” na Radiju Crne Gore, rekao da se u posljednje vrijeme vodila “besomučna hajka” na rukovodeći tim Televizije Crne Gore, s namjerom da se DPS i Vlada uvedu u pokušaj vaninstitucionalnog rušenja legalno izabranog tima koji je odgovoran za program Javnog servisa.
“Rekli smo da ni Vlada ni DPS ne žele da u tome učestvuju. Suočeni sa zamjenom teza, direktorka TVCG Radojka Rutović je učinila ono što je krajnje odgovoran gest jednog javnog funkcionera. Podnijela je ostavku, i odagnala od sebe i TVCG tu manipuaciju. I evo, mi danas peti, šesti dan imamo ispunjene ne samo sve pretpostavke predviđene sporazumom, već ono što se naknadno kreiralo, definišući ga kao preduslov sporazuma, dakle sada imamo i to ispunjeno, ali nema ostavke predsjednika parlamenta Ranka Krivokapića. Dakle, zaboravilo se na ono što se kazalo na presu 19. februara, nakon parlamentarnog dijaloga”, rekao je Đukanović, prenosi Portal RTCG.
Umjesto ostavke, kako je rekao, nakon fijaska SDP-a na lokalnim izborima u Tivtu “dobili smo novo tumačenje ‘Možda i ne odem sa funkcije predsjednika parlamenta'”.
“Dakle, ja bih kazao da je riječ o tragikomičnoj odbrani vlastite pozicije i privilegiji koja više ne pripada Ranku Krivokapiću”, istakao je Đukanović.



