Godišnji koncert Gradskog hora - Volim Podgoricu

Godišnji koncert Gradskog hora

Bjelopoljski Gradski hor će večeras, u Velikoj sali Centra za kulturu “Vojislav Bulatović Strunjo” u Bijelom Polju, sa početkom u 20 časova, izvesti godišnji koncert.

Gradski hor će izvesti: “Di dop” – Tourdion, “Tebe pojem” – Stevan Stojanović Mokranjac, “Čobanine, lijepa đevojko” – narodna pjesma iz Crne Gore, “Aga Asan Aga” – Aleksandar Obradović, “Zapjevala sojka ptica” – solista Anja Kojović, “Sejdefu majka buđaše” – solista Aleksandra Rakonjac, “Kraj tanana šadrvana” – solista Monika Vujisić, “Sve dok je tvoga blagog oka” – Isidor Bajić, “Karaguna” – Efthimiadis, “Rum dum dum” – Dragan Šuplevski, “Crmničko oro” – Borislav Tamindžić,

“Još ne sviće” – solista Ivana Obradović, “Poljem se vija” – solista Petar Jokić.

Horom rukovodi Jelena Đaković, profesor horskog pjevanja u Muzičkoj školi.

Hor je osnovan u novembru 2016.godine sa ciljem razvijanja kreativnog odnosa prema muzičkom nasleđu i stvaralaštvu, podsticanju aktivnog učestvovanja u procesima razvijanja kulture i kulturne razmjene u oblasti muzike,realizaciji koncerata i koncertnih gostovanja hora i solista. Njeguje i zvodi više vrsta  umjetničke muzike, bavi se koncertnim aktivnostima i iza sebe ima  uspješne solističke  nastupe. Takođe, bavi se i obradom  popularnih pjesama iz naših krajeva. Hor je po strukturi mješovito višegeneracijsko  pjevačo društvo i broji 50 stalnih članova.
Radio Crne Gore

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com