IJZ: Ne postoji sumnja da je Delta plus soj prisutan u Crnoj Gori, ipak će se raditi analize - Volim Podgoricu

IJZ: Ne postoji sumnja da je Delta plus soj prisutan u Crnoj Gori, ipak će se raditi analize

Za sada ne postoji sumnja da je Delta plus soj koronavirusa prisutan u Crnoj Gori, saopštili su iz Instituta za javno zdravlje (IJZ)

Međutim, kako su naveli iz te institucije, skladno odgovornom odnosu prema građanima Crne Gore, u saradnji sa Evropskim centrom za kontrolu i prevenciju bolesti (ECDC) uradiće dodatne analize i o tome blagovremeno obavijestiti javnost.

Delta soj je i dalje dominantan u Crnoj Gori, kao i u svijetu, ali on evoluira.

“Preliminarni nalazi iz Velike Britanije, gdje se Delta plus soj istražuje, sugerišu da je ovaj soj 10 do 15 odsto trasmisivniji od Delte, ali je nužno još dokaza da bi se shvatili rizici i eventualna povezanost sa porastom broja slučajeva”, zaključuje se u saopštenju.

2 komentara

  1. Fine website, in which did you come up with the info in this piece? I¡¯m pleased I uncovered it though, ill be checking back quickly to find out what other content articles you might have.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com