INCIDENT U TUZIMA: Zbog DPS-a tuča na tribinima - Volim Podgoricu

INCIDENT U TUZIMA: Zbog DPS-a tuča na tribinima

Uzavrela politička atmosfera u Tuzima, pred sjutrašnje izbore, kulminirala je i na tribinama stadiona Dečića, za vrijeme današnje fudbalske utakmice Prve lige.

Kako nam je potvrđeno iz više izvora, na poluvremenu utakmice između Dečića i Koma, došlo je do incidenta i tuče na tribinama između više lica albanske nacionalnosti, zbog izbora i političkog opredjeljenja.

Više od pet minuta trajala je svađa, zatim i fizički nasrtaji, koje je policija smirila tako što je dva lica uhapsila i odvela u stanicu policije. U svađi je učestvovalo 7-8 lica, a kako se saznaje od očevidaca, „zaraćene“ strane su se posvađale oko DPS-a i albanskih partija.

Jedan od aktera svađe je potencirao, na poluvremenu utakmice, da će sjutrašnje glasanje pokazati ko je patriota a ko nije i, da treba glasati nacionalne stranke. Tada je krenuo metež, prozivke i teške riječi. U svađu su se umiješale još dvije osobe, a svi akteri incidenta a zatim i fizičkog napada su osobe starije od 50 godina. Nakon riječi uslijedio je i fizički obračun: akteri su se dohvatili za revere, krenula je gužva a zatim i udarci koje su razmijenili u opštem metežu.

tuzi dečić 2 409x304 Incidenti na meču u Tuzima: Zbog DPS a tuča na tribinima

Tokom meča bile su prisutne tenzije i na samim tribinama, ali ne zbog utakmice koje se igrala, već zbog izborne utakmice.

Grupa mladića albanske nacionalnosti je glasno negodovala nakon ove svađe porukama da im ne pada na pamet da glasaju DPS i da ih neće uplašiti. Jedan od njih je komentarisao tokom meča da će sudija produžiti utakmicu za 5 minuta jer je DPS pod brojem 5 na izbornoj listi da bi na taj način poslali poruku gledaocima koga da zaokruže na izborima. Slučajno ili ne, utakmica je produžena za 5 minuta uz glasno negodovanje većeg dijela gledalaca koji navijaju za domaći Dečić, iako im je odgovaralo da meč traje duže zbog nepovoljnog rezultata njihovih ljubimaca.