“IZBACILI STE NAS NA ULICU U DOBA KORONE” Radnici MA traže ostavku Bojanića - Volim Podgoricu

“IZBACILI STE NAS NA ULICU U DOBA KORONE” Radnici MA traže ostavku Bojanića

Radnici Montegroerlajnza protestovali su danas ispred zgrade Ministarstva kapitalnih investicija, u Podgorici tražeći ostavku resornog ministra Mladena Bojanića.

Radnici su nosili tranparente “Izbacili ste nas na ulicu u doba korone”, “Dužni ste nam sedam plata i radni staž” i “Ne damo MA koji smo godinama gradili”.

Zaposleni u kompaniji Miljan Perović istakao je da je ministarstvo na čelu sa Bojanićem dovelo do urušavanja komercijalne avijacije.

– Skoro je godinu dana od kako su prizemljeni avioni MA, i osnovana nova kompanija, a podsjećamo javnost da smo ostavljeni na ulici bez primanja i bez prava na zdravstvenu zastitu u doba pandemije. Obećano je od strane ministara da će se osnivanjem nove kompanije regulisati problemi koje je MA imao u prošlosti, a da će ta nova kompanija biti osnivana za nula eura, te da će poslovati na ekonomskim principima. Ispalo je sasvim drugačije, jer nova kompanija pravi neprimjerene gubitke – dodao je on.

1 komentar

  1. Sto tako nijeste protestvovali kad se MA pustosio.
    Nijeste vi jedini koji ste u doba korone ostali bez posla.
    Za ostale radnike CG bas vas briga.
    Pitate li se koliko ih je ostalo bez posla, plata, penzija za 30 godina vladavine DPS-a

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com