KRIVOKAPIĆ: Dolazak pred Njegoša predstavljaju dolazak pred oltar slobode i poštovanje korijena
Povodom obilježavanja Dana nezavisnosti, ministar vanjskih poslova Ranko Krivokapić položio je vijenac u Mauzoleju Petra II Petrovića Njegoša.
Sa tog mitskog mjesta on je poručio da poklonjenje i dolazak pred Njegoša predstavljaju dolazak pred oltar slobode i poštovanje korijena, bez kojih kako je naveo, istorijski vjetar je lomio i mnogo veće države od naše.
Naglasio je da je Crna Gora kroz istoriju opstala zahvaljujući jedinstvenom odabiru glavara koji su nam, poput Njegoša, omogućili da, iako brojem najmanji, budemo oltar slobode i među Južnim Slovenima.
Ministar Krivokapić je poručio da je naš put euroatlantizam, ali da uspjeh u težnji da uskoro budemo članica Evropske unije zavisi prvenstveno od naših pregnuća i posvećenosti.
U tom kontekstu, šef crnogorske diplomatije podsjetio je na upečatljive rečenice evropskih partnera prilikom njegovih prošlonedjeljnih posjeta Berlinu, Briselu i Torinu, koje jasno poručuju da vrata EU nikada nisu bila otvorenija za Crnu Goru, te da je njihova iskrena želja da upravo naša država bude prva koja će preći njihov prag.




STO GA NE VRATITE U KAPELU ,ISUNITE ZAVJET ,I NE IDI GORE GOVNO USTASKO,NJEGOVA JE ZEMLJA SRPSKA,BRATSKA NAM JE RUSIJA ,NE OKRECI GA U GROB NEGO MARS ODATLE ,BLIZI SU TI GOLUBOVCI DA SE POKLONIS NACISTIMA KOJE STE TI I MILO SAHRANILI KAKO DOLIKUJE PRIJATELJIMA .