Mitropolit Amfilohije saslušan u Tužilaštvu na Cetinju

Mitropolit crnogorsko primorski Amfilohije saslušan je danas u Osnovnom državnom tužilaštvu na Cetinju, povodom prisustva sahrani istoričara Vlada Jovićevića 24. aprila na Rijeci Crnojevića, piše Cetinjski list.
Mitropolit Amfilohije je sahrani prisustvovao zajedno sa poslanikom Demokratskog fronta Andrijom Mandićem i sedam sveštenika, Rafailom Boljevićem, Danijelom Jovanovićem, Haritonom Živkovim, Nikolajem Antičevićem, Krisnatom Bojovićem, Aleksandrom Lalilićem i Eustatijem Ivanovićem.
Njegovo saslušanje bilo je prvobitno zakazano za sjutra u 10 časova, međutim, kako je za RTV Cetinje potvrdio Osnovni državni tužilac Duško Milanović, na molbu mitropolita Amfilohija, održano je danas.
“Cijeneći objektivne okolnosti zbog kojih je tražio ranije saslušanje, ja sam mu izašao u susret i ono je održano danas. Mitropolit Anfilohije je dao informacije o svom učešću na sahrani na Rijeci Crnojevića, izviđaj je i dalje u toku, a tokom postupka ocijeniću da li ima elemenata krivičnog djela nepostupanje po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne bolesti”, kazao je Milanović za RTV Cetinje.
Na sahrani su, prema do sada poznatim informacijama bili i ambasador Srbije u Crnoj Gori Vladimir Božović i Vlatko Rašović koji je u bliskim odnosima sa porodicom Jovićević.
Prema nezvaničnim informacijama, saslušanje ostalih sveštenika počelo je u ponedjeljak u cetinjskom Odjeljenju bezbjednosti.
(Cetinjski List)
Udbaska drzava pihhh…
Awesome! I thank you your input to this matter. It has been useful. my blog: maple syrup