PODGORICA: Petar Porobić novi poslanik DPS-a

Novi poslanici Demokratske partije socijalista biće Mihailo Anđušić, Miomir M. Mugoša, Dragutin Papović, Nada Drobnjak, Petar Smolović i Petar Porobić.
To se navodi se u izvještajima o popuni upražnjenih poslaničkih mjesta koje je Državna izborna komisija dostavila Skupštini nakon što je ostavku na poslaničko mjesto podnijelo šest poslanika DPS-a koji su postali članovi nove Vlade.
Sekretar Državne izborne komisije Milisav Ćorić rekao je Pobjedi da je Komisija izvještaje sačinila na sjednici 30. novembra i proslijedila ih parlamentu.
“Nakon konstatacija u Skupštini o prestanku mandata Dušku Markoviću, Milutinu Simoviću, Mevludinu Nuhodžiću, Nikoli Janoviću, Predragu Boškoviću i Suzani Pribilović, sproveli smo postupak i upražnjene poslaničke mandate, po redosljedu, rasporedili Mihailu Anđušiću, Miomiru M. Mugoši, Dragutinu Papoviću, Nadi Drobnjak, Petru Smo loviću i Petru Porobiću”, rekao je Ćorić.
Anđušić je predsjednik Savjeta mladih Opštinskog odbora DPS Podgorice, Miomir M. Mugoša direktor Poreske uprave, dok je Papović generalni direktor Direktorata za odnose sa vjerskim zajednicama u Ministarstvu za ljudska i manjinska prava.
Nada Drobnjak bila je dugogodišnja poslanica u crnogorskom parlamentu, a Petar Smolović je potpredsjednik opštine Bijelo Polje.
Petar Porobić je proslavljeni crnogorski vaterpolo trener, koji trenutno obavlja funkciju direktora Vaterpolo i plivačkog saveza Crne Gore.
(Pobjeda)
Thanks for this grand post, I am glad I found this site on yahoo.