PODGORICA: Rekonstruisan poligon u srcu park-šume Ljubović

Gradonačelnik Podgorice dr Ivan Vuković sa saradnicima obišao je danas rekonstruisani poligon na brdu Ljubović. Tom prilikom gradska uprava je u cilju promovisanja zdravih stilova života odigrala prijateljsku košarkašku utakmicu sa mještanima Zabjela.
Rekonstruisani poligon je ograđen ogradom visine 4,3 metra, postavljen je novi mobilijar i izvršeno je obilježavanje terena. Glavni administrator Glavnog grada Vuksan Vuksanović kazao je da je za ovu namjenu utrošeno preko 15.000 eura.
“Danas smo na brdu Ljubović, zadovoljstvo mi je da predstavim ono što smo uradili u prethodnih mjesec dana. Rekonstruisali smo ovaj sportski poligon, postavili nove koševe, novu ogradu. Glavni grad je za ovu rekonstrukciju izdvojio oko 15.000 eura. Ovo je idealan prostor za bavljenje košarkom i basketom. Pozivamo sugrađane da dođu na ovaj teren i da uživaju u revitalizovanom brdu Ljubović.’’ kazao je Glavni administrator Vuksanović.
Podsjećamo, Glavni grad je u saradnji sa gradskim preduzećima nedavno započeo projekat revitalizacije park-šume Ljubović sa ciljem da se ovo mjesto obogati novim sadržajima. U tom smislu, gradsko preduzeće ‘’Zelenilo” vrijedno je radilo na sprovođenju planiranih aktivnosti, koje su se prvenstveno odnosile na košenje, protivpožarnu zaštitu, a nedavno je zasađeno i 40 sadnica lišćara i četinara. Kako bi se poboljšali uslovi za boravak, odmor i rekreaciju građana u park-šumi Ljubović u prethodnim danima postavljen je novi parkovski mobilijar – 15 parkovskih klupa, 8 korpi za otpatke kao i česma. Ekipe Komunalnih usluga u prethodnom periodu zamijenile su postojeću rasvjetu energetski efikasnom LED rasvjetom, a radile su i na čišćenju, zaštiti i farbanju stubova javne rasvjete.
I simply could not depart your site before suggesting that I really loved the usual information an individual supply in your visitors? Is gonna be again frequently to inspect new posts.
What are you saying, man? I realize everyones got their own viewpoint, but really? Listen, your website is cool. I like the hard work you put into it, specifically with the vids and the pics. But, come on. Theres gotta be a better way to say this, a way that doesnt make it seem like everyone here is stupid!