Podignut optužni predlog protiv pet osoba osumnjičenih zbog ubistva medvjeda

Iz Osnovnog državnog tužilaštva u Nikšiću saopšteno je da je protiv Z.P, R.P, M.P, P.B. i M.M. podnijet optužni predlog zbog sumnje da su 12. aprila neovlašćeno nosili oružje, i na području gdje je lov zabranjen odstrijelili mrkog medvjeda.
“Državni tužilac u Osnovnom državnom tužilaštvu u Nikšiću podnio je Osnovnom sudu u Nikšiću optužni predlog protiv pet osoba (Z.P.,R.P., M.P., P.B. i M.M.) zbog krivičnih djela nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija, nezakoniti lov i ubijanje i mučenje životinja i razaranje njihovog staništa”, navodi se u saopštenju nikšićkog ODT-a.
Kako su kazali, iz dokaza prikupljenih u izviđaju proizilazi osnovana sumnja da su Z.P., R.P., M.P., P.B. i M.M. 12.aprila na području lovišta kojim gazduje Udruženje lovaca “dr Zoran Kesler”- opština Nikšić, neovlašćeno nosili oružje i na području gdje je lov zabranjen, lovili divljač kada su odstrijelili mrkog medvjeda.