POGLEDAJTE VIDEO: Evo kako su Bjelopoljci prosuli maline (FOTO/VIDEO)
Više bjelopoljskih malinara, u znak protesta zbog prestanka otkupa maline, prosuli su danas u 14 časova više stotina kilograma malina ispred zgrade Opštine.
Oni su ogorčeni zbog prestanka otkupa prije dva dana, “selektivnog otkupa i bahatog odnosa hladnjačara”, ali i niske otkupne cijene.
Bjelopoljski malinari traže da se izvrši sanacija postojeće štete, nastale prestankom otkupa kao i štete koja nastaje uzročno-posledičnom vezom usled prezrijevanja plodova zbog neblagovremenog branja i zamrzavanja.

Kako ističe malinar dipl. Ing. poljoprivrede Milisav Guberinić nakon ovakvog stanja dolazi do ubrzanog razvoja bolesti malina, a štete će se uvećavati iz dana u dan.
Video: Facebook
Vijesti






Very nice work with your entry. Many readers may view it in the same light for sure and wholly agree with your idea.