Nesporazumi na Kosovu o granici sa Crnom Gorom su njihova unutrašnja stvar - Volim Podgoricu

Nesporazumi na Kosovu o granici sa Crnom Gorom su njihova unutrašnja stvar

Nesporazume u Prištini o Sporazumu o državnoj granici sa Crnom Gorom smatramo unutrašnjim pitanjem Kosova, poručuje se u reagovanju Vlade Crne Gore na izjavu premijera Kosova Ise Mustafe  da je Vlada Kosova zatražila pomoć SAD i EU oko demarkacione linije sa Crnom Gorom.

Mustafa je dodao da će stranim ekspertima biti data na uvid sva dokumenta kojima raspolaže Priština, uključujući i zamjerke koje je prethodnih mjeseci iznosila opozicija, smatrajući da je dogovor sa Podgoricom načinjen na štetu Kosova.

On je dodao da će strani stručnjaci vidjeti da li su napravljene greške, a da su Crna Gora i Kosovo spremni da te greške isprave.

“Mi smatramo da su Sporazumom ozvaničene administrativne granice u skladu sa Ustavom SFRJ iz 1974. godine. Ako postoji sumnja da to nije urađeno tako, i da je napravljena greška, spremni smo da to razmotrimo, jer ne želimo bilo kakve nesporazume sa susjedima, vodeći pritom računa o državnim i nacionalnim interesima Crne Gore”, navodi se u reagovanju Vlade.

To je, kako zaključuju, siže poruke koju je predsjednik Vlade Milo Đukanović prenio Mustafi i drugim kosovskim zvaničnicima.

1 komentar

  1. Oh my goodness! an excellent article dude. Thank you Nonetheless We’re experiencing problem with ur rss . Do not know why Not able to register for it. Could there be everyone getting identical rss problem? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com