POTVRĐENA DOŽIVOTNA ROBIJA NOVLJANINU: Dabović bivšu djevojku iskasapio jer ga je ostavila

Vrhovni kasacioni sud u Beogradu odbio je pred Novu godinu zahtjev za vanredni pravni lijek Dejanu Daboviću (29) iz Herceg Novog, koji je 26. decembra 2019. na svirep način, ubio nožem bivšu djevojku Dušanku Jocović (25), u Novom Sadu, saznaju “Novosti”. Tako je Dabović definitivno drugi osuđeni na doživotnu kaznu zatvora, otkad je ona uvedena u Srbiji, prije dvije godine.
Prva doživotna kazna izrečena je Ninoslavu Jovanoviću iz Malče, poznatijem kao “malčanski berberin”, koji je oteo i silovao dvanaestogodišnju djevojčicu iz Niša. I Jovanoviću je sud, u novembru 2021, odbio zahtjev za vanredni pravni lijek, jer nije ispunio zakonski uslov da ga podnese preko branioca, već ga je napisao sam.
U momentu kada je nožem, u novosadskoj Ulici Alekse Šantića, napao bivšu djevojku, jer je prethodno raskinula desetogodišnju vezu, Dabović je, kako je sud zaključio, bio smanjene uračunljivosti usled poremećaja ličnosti i afekata bijesa. Ipak, sud je smatrao da je riječ o “naročito opasnom učiniocu, koji ne preza ni od čega kako bi zadovoljio svoje potrebe, nagone i želje”, pa je zato kazna doživotnog zatvora za njega jedina adekvatna. Osim toga, njome će se, kako je u presudi navedeno, “izraziti društvena osuda zbog vršenja krivičnih djela, uticati na jačanje morala i obaveze poštovanja zakona.”
Dabović je ispred zgrade, bijesan, sačekao nesrećnu djevojku, najpre je osam puta udarivši pesnicom po glavi, a zatim ju je nožem sekao i ubadao po rukama, vratu, grudima, dok nije shvatio da ju je ubio. Zaključeno je da je ona trpjela strahovito jake bolove desetak minuta, pogotovo uslijed ubadanja nožem u vrat, ispod desne ključne kosti i u desnu dojku, a onda je izdahnula.
Dan prije toga on je stigao iz Crne Gore i u popodnevnim časovima, u kladionici “Liman”, uperivši nož u radnicu, ukrao dnevni pazar od 11.300 dinara. I ovo razbojništvo uračunato je u izrečenu mu kaznu.
Odšteta
Daboviću je sudskom presudom naloženo da plati troškove sahrane devojke od 161.000 dinara, kao i tri miliona dinara odštete njenoj majci zbog nanetih duševnih bolova. Takođe, sud ga je obavezao da firmi Meridian Teh iz Beograda isplati iznos ukraden iz kladionice.
Čeka pismenu odluku
Branilac Dejana Dabovića, advokat Bojan Mirković, nakon što je Apelacioni sud u Novom Sadu potvrdio prvostepenu presudu, podio je u ime svog klijenta vanredni lijek – zahtjev za zaštitu zakonitosti. Mirković, koji je Dabovića branio po službenoj dužnosti, nije mogao da komentariše ovu odluku.
“Ne mogu da se izjasnim o tome dok ne dobijem pismenu odluku, kratko je za “Novosti” rekao advokat.
Howdy just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren't loading correctly.
I'm not sure why but I think its a linking issue. I've tried it in two different browsers and both show the same results.
I do trust all of the ideas you have introduced for your post.
They're really convincing and can certainly work.
Still, the posts are too quick for newbies. May you please prolong them a little from next time?
Thank you for the post.
I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this website
on regular basis to take updated from latest news update.