POVOLJNOST ZA KUPAČE NA CRNOGORSKIM PLAŽAMA: Poslije 17 časova ležaljke će biti BESPLATNE

Na pješčanim žalima, kamenim i betonskim kupalištima duž crnogorskog primorja tokom ovogodišnje sezone biće više reda. I povoljnosti za kupače koji stižu iz raznih krajeva Evrope i svijeta.
Najavljujući ovo, direktor Javnog preduzeća “Morsko dobro”, koje gazduje uskim pojasom uz more, Predrag Jelušić, kaže da ljetos neće biti “šarenila” kao ranijih godina – reklamnih suncobrana, raznih boja i dizajna, koji su ružili izgled najljepšeg dijela obale, a zakupci će morati strogo da poštuju pravilo koje nalaže da pola plaže kojom upravljaju bude bez ležaljki i suncobrana, za goste s peškirima.
– Novina je i u tome što poslije 17 časova kupači neće morati da plaćaju upotrebu ležaljki i suncobrana, što je do sada bila obavezna “ulaznica”. I komunalna higijena će biti podignuta na veći nivo – ističe Jelušić.
Inače, profesor na turističkom fakultetu u Budvi dr Ivo Županović upozorava da plaže na jugu Crne Gore postaju sve tjesnije za kupače. U špicu sezone za gosta-kupača ostaju jedva tri kvadratna metra plaže, iako su svjetski standardi drugačiji – od pet, pa čak do osam kvadrata.
Direktor “Morskog dobra” kaže da je to posljedica urbanizacije koja je poprimila ogromne razmere. Uz atraktivne plaže izgrađeni su brojni soliteri i druge zgrade sa stanovima i apartmanima. No, što je najgore, i dalje se intenzivno gradi. Iako već stižu organizovane turističke grupe, bageri, teški kamioni i druge mašine uveliko dižu buku i prašinu. I umjesto da građevinska sezona već ustupa mjesto turističkoj, kako su ranije i predlagali turistički poslenici, otvaraju se uz magistralne puteve i plaže nova gradilišta. I biće zatvorena tek u maju. Plaže su već limitirane, što devalvira ponudu jer gosti traže više prostora i mira.
DISKOTEKE OSTAJU
IZ “Morskog dobra”, kao i iz Ministarstva turizma poručuju da će “rat” oko privremenih objekata na budvanskom šetalištu biti riješen za koji dan. Po svoj prilici, diskoteke, otvoreni šankovi i drugi objekti “preživjeće” ovo ljeto na starim lokacijama. Za njihove vlasnike i zakupce biće pronađene alternativne lokacije, na čemu će se raditi duže vrijeme i stručno, a veoma intenzivno nakon završetka ovogodišnje sezone.
(Novosti)
I and my buddies were analyzing the nice information found on your site while at once came up with an awful feeling I never thanked you for those techniques. Those boys were as a result glad to see them and have in effect in actuality been tapping into them. Many thanks for getting simply considerate as well as for opting for this form of impressive issues millions of individuals are really desperate to be aware of. My honest regret for not expressing appreciation to sooner.