Preminulo PET osoba, još 535 novih slučajeva

Laboratorije Instituta za javno zdravlje, druge javne i privatne laboratorije koje se bave dijagnostikom infekcije novog koronavirusa su tokom jučerašnjeg dana završile analizu i Institutu dostavile rezultate za 1810 uzoraka na novi koronavirus.
Ukupno je dijagnostikovano 535 novopozitivnih slučajeva infekcije sa SARS-CoV-2 iz sljedećih opština:
| opština | oboljeli |
| Podgorica | 169 |
| Budva | 84 |
| Nikšić | 84 |
| Herceg Novi | 32 |
| Bar | 25 |
| Kotor | 23 |
| Bijelo Polje | 23 |
| Tivat | 23 |
| Berane | 18 |
| Cetinje | 16 |
| Danilovgrad | 9 |
| Ulcinj | 5 |
| Rožaje | 4 |
| Pljevlja | 3 |
| Mojkovac | 3 |
| Andrijevica | 3 |
| Tuzi | 3 |
| Žabljak | 3 |
| Kolašin | 2 |
| Gusinje | 2 |
| Šavnik | 1 |
Od jučerašnjeg presjeka Institutu je prijavljeno pet smrtnih ishoda povezanih sa COVID-19 i to kod pacijenataiz Bara (2), Nikšića (2) i Bijelog Polja od kojih je najmlađi imao 75 a najstariji 81 godinu starosti.
Ukupan broj preminulih povezanih sa COVID-19 infekcijom u Crnoj Gori od početka pandemije je 831.
Do 15 sati prijavljen je oporavak kod 404 pacijenta.
Uzimajući u obzir sve novootkrivene slučajeve kao i broj oporavljenih,ukupan broj trenutno aktivnih slučajeva COVID-19 u Crnoj Gori iznosi7659.
Od početka epidemijskih dešavanja (mart 2020. godine) ukupan broj registrovanih slučajeva infekcije novim korona virusom u Crnoj Gori je 64168.
Trenutno aktivni slučajevi po opštinama prikazani su narednoj tabeli, raspoređeni prema opadajućem redoslijedu:
| opština | trenutno inficirani |
| Podgorica | 3129 |
| Nikšić | 758 |
| Budva |
648 |
| Bijelo Polje | 522 |
| Kotor | 392 |
| Herceg Novi | 321 |
| Berane | 294 |
| Cetinje | 269 |
| Bar | 240 |
| Pljevlja | 204 |
| Tivat | 181 |
| Danilovgrad | 157 |
| Rožaje | 107 |
| Tuzi | 95 |
| Mojkovac | 68 |
| Ulcinj | 65 |
| Kolašin | 63 |
| Plav | 42 |
| Andrijevica | 31 |
| Plužine | 30 |
| Žabljak | 24 |
| Petnjica | 8 |
| Gusinje | 6 |
| Šavnik | 5 |
| UKUPNO | 7659 |




you employ a fantastic blog here! do you wish to have the invite posts on my own weblog?