Protojerej Šćepanović: Svi uhapšeni Crnogorski državljani na Kosovu pušteni, vraćaju se kućama - Volim Podgoricu

Protojerej Šćepanović: Svi uhapšeni Crnogorski državljani na Kosovu pušteni, vraćaju se kućama

Protojerej Predrag Šćepanović koji je predvodio grupu poklonika iz Crne Gore na današnjoj proslavi Vidovdana u Manastiru Gračanica na Kosovu izjavio je da je nakon parastosa na Gazimestanu oko 14 časova privedeno nekoliko poklonika iz Crne Gore u stanicu Sjever u Prištini.

Državljani Crne Gore privođeni na Gazimestanu, među njima i djevojčica (12)

“Dobili smo informaciju da su oko 17 časova pušteni svi uhapšeni: Miloš Mitrović, Jovan Merdović, Nikola Golubović, Miloš Ajković i Marko Lakić i da se vraćaju kući. Sve vrijeme smo bili u kontaktu sa njima, angažovan je bio i advokat, dvojica momaka su bila iz autobusa koji je na Kosovo i Metohiju išao u organizaciji ,,Miholjskog zbora“, jedan je bio iz našeg autobusa dok je Miloš Ajković došao svojim automobilom, dok je jedan bio iz kombija koji je vozio poklonike iz Danilovgrada”, kazao je Šćepanović, prenosi MCP.

Dodaje da je za tri autobusa do Kule obezbijeđena policijska pratnja.

“Put protiče u najboljem redu. Ove godine je bila mnogo veća pozornost i pažnja kao i pretresi na Gazimestanu i jedna nova realnost na koju se navikavamo. Osim iz Crne Gore uhapšen je jedan čovjek iz Gnjilana dok je i u Gračanici priveden jedan od organizatora pokloničkih putovanja”, kazao je Šćepanović.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com