Samoubica kolima uletio u hotel, 25 mrtvih

Dva automobila-bombe ubila su 25 osoba u prijestonici Somalije, Mogadišu, saopštila je policija, a odgovornost je preuzela ekstremistička grupa Al Šabab.
Povrijeđeno je više od 30 ljudi.
Među žrtvama ima policajaca, civila i bivši poslanik.
“Broj poginulih povećan je na 25, uključujući policajce, obezbjeđenje i goste hotela. Broj poginulih nije konačan. Postoji sumnja da su se militanti prerušili i da su iz hotela pobjegli sa gostima”, rekao je policijki zvaničnik Mohamed Husein.
Samoubica je uletio kolima u hotel “Nasahablod dva”, koji se nalazi na 600 metara od predsjedničke palate, nakon čega su i upali i ekstremisti, navodi Rojters.



