Slabo šta priča, fizički je zdrav a biće saslušan u ponedeljak: Alija Balijagić pod posebnim nadzorom u užičkom zatvoru

Aliji Balijagiću Viši sud u Užicu odredio je pritvor do 30 dana. On još uvijek nije zvanično saslušan, a očekuje se da će to biti učinjeno u ponedeljak.
“Sa njim su do sada razgovor vodili policajci. Nije puno rekao. Vidjećemo šta će biti u ponedeljak. Fizički je zdrav. Smješten je u pritvorskoj jedinici Okružnog zatvora u Užicu i pod pojačanim nadzorom”, kaže za RINU izvor u policiji.
Kod Balijagića su u trenutku hapšenja pronađene dvije puške, za jednu se pretpostavlja da ju je uzeo iz kuće koja se nalazi u blizini kuće u kojoj je uhapšen. Njemu je dodeljen advokat po službenoj dužnosti.
Ministar unutrašnjih poslova Srbije, Ivica Dačić, izjavio je da je pronađena i treća puška za koju se vjeruje da je počinio dvostruko ubistvo u selu Sokolac kod Bijelog Polja.
Pronađena i treća puška Alije Balijagića: Poslata na analizu zbog sumnje da je hicima iz nje izvršio dvostruko ubistvo
Balijagić se tereti da je u Srbiji počinio krivično djelo nedozvoljeno držanje oružja, a u Crnoj Gori se tereti za dvostruko ubistvo u selu Sokolac.
Ministarstvo pravde Crne Gore zatražilo je izručenje Alije Balijagića u Crnu Goru.