SMIJENJENI AŠANIN, KAVARIĆ: Od ponedjeljka na dužnost stupaju novi direktori zdravstvenih ustanova

Vršioci dužnosti direktora zdravstvenih ustanova, u kojima su jesenas mandati produženi bez konkursa starim rukovodiocima, trebalo bi da stupe na dužnost u ponedjeljak, saznaju “Vijesti”.
Pojedini rukovodioci već su smijenjeni, pa je tako direktor podgoričkog Doma zdravlja Nebojša Kavarić dobio rješenje o razrješenju.
Kao kandidati za v.d. direktora te ustanove pominju se specijalista otorinolaringologije Marko Mitrović, inače predsjednik Opštinskog odbora Demokratske Crne Gore u Nikšiću, hirurg Dejan Bajović i infektolog Dušanka Milatović.
Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović najavila razgovor sa kandidatima za v.d. direktora ustanova za petak i kazala da još nije izvjesno ko će da bude imenovan i da za svaku funkciju ima više kandidata.
“Vijesti” su juče objavile da će za rukovodioca Opšte bolnice Berane vjerovatno da bude izabran hirurg Milorad Magdelinić.
Prema nezvaničnim saznanjima, kao mogući kandidati za vršioce dužnosti direktora ove ustanove pominjali su se Magdelinić (SNP), infektolog Milorad Živković (Prava Crna Gora) i urolog Dragan Labudović (URA). Navodno, dogovor je da SNP dobije mjesto direktora beranske bolnice, a DF ili Demokrate Doma zdravlja u toj sjevernoj opštini. Živković će, navodno, biti postavljen za čelnika beranskog Doma zdravlja “Dr Nika Labović”.
Kao najozbiljniji kandidati za v. d. direktora Opšte bolnice Bar pominju se internista Dragana Kastratović, ali i hirurg Igor Karišik i endokrinolog Valentina Kalinić.
Novi Zakon o zdravstvenoj zaštiti stupio je na snagu u utorak, a prema novom propisu, svim direktorima koji su tu funkciju obavljali više od dva puta prestaće mandat.
Zakonom je predviđeno da direktore zdravstvenih ustanova, osim Kliničkog centra Crne Gore (KCCG) i Instituta za javno zdravlje (IJZ), bira ministar zdravlja, na osnovu javnog konkursa.
Većini direktora domova zdravlja i opštih bolnica nekoliko dana nakon parlamentarnih izbora produženi su mandati na još četiri godine i to bez sprovedenog javnog konkursa.
Ministarka zdravlja rekla je po dolasku na funkciju početkom decembra da veći broj rukovodilaca više od dva ili tri mandata zaredom obavlja te funkcije.
“Imali smo razgovore sa poslaničkim klubovima i, shodno dogovoru premijera sa političkim subjektima koji su trenutno pozicioni, dogovorili smo se da će određeni broj mjesta po dubini pripasti odgovarajućim političkim subjektima. Naravno da će za izbor direktora bolnica i domova zdravlja biti raspisan javni konkurs”, kazala je Borovinić Bojović za TV Vijesti.
Thanks for the a new challenge you have exposed in your blog post. One thing I’d like to comment on is that FSBO relationships are built as time passes. By presenting yourself to owners the first weekend their FSBO will be announced, prior to masses get started calling on Monday, you develop a good interconnection. By sending them tools, educational elements, free records, and forms, you become the ally. By using a personal interest in them and their predicament, you generate a solid connection that, oftentimes, pays off if the owners decide to go with a realtor they know plus trust — preferably you.