Smrt porodilje: Da li je bilo greške ljekara? - Volim Podgoricu

Smrt porodilje: Da li je bilo greške ljekara?

Rožajka Ajsela Agović (41), koja se u nedjelju porodila na ginekologiji u rožajskom Domu zdravlja, i na svijet donijela zdravog dječaka, a onda usljed komplikacija preminula u noći između ponedjeljka i utorka u Kliničkom centru u Podgorici, gdje je hitno dovezena iz beranske bolnice, sahranjenaje juče u Rožajama.

Tužilaštvo je naložilo obdukciju kako bi se ustanovio uzrok smrti, a preliminarni nalaz patologa biće gotov tek za nekoliko dana, dok će konačni biti dostavljen za dvije sedmice.

Iz Kliničkog centra ni juče se nijesu oglašavali povodom smrti Agović, ali je nezvaničan sagovornik Pobjede kazao kako je žena iz beranske bolnice dovezena u veoma teškom stanju.

“Urađen je i ovdje hirurški zahvat, primila je krv, ali nijesmo joj mogli spasiti život”,  kazao je izvor.

On je kategorično negirao navode pojedinih medija kako bi Agović ostala živa da je porodica imala novca da Kliničkom plati oko 3.000 eura za injekciju kojom bi se zaustavilo krvarenje.

“To nije tačno. Ona je primila svu neophodnu terapiju, a dobila je i tu injekciju”,  tvrdi  sagovornik, koji dodaje da će nalaz obdukcije dati sve odgovore.

Kako Pobjeda nezvanično saznaje, nakon što je Agović iz rožajskog Doma zdravlja hitno dovezena u beransku bolnicu tamo je urađena hitna hirurška operacija, ali ljekari nijesu uspjeli da zaustave krvarenje. Doktorka u Domu zdravlja u Rožajama Azra Lukač kazala je Pobjedi ranije da je porođaj protekao u najboljem redu i da ništa nije ukazivalo da će se zdravstveno stanje pacijentkinje iskomplikovati.

“Nijesam vodila njenu trudnoću, već je ona došla u moju smjenu da se porađa. Upozoravala sam je da treba da ide u bolnički centar u Beranama s obzirom na to da je starija prvorotka, ali je ona insistirala da ostane kod nas i da se ovdje porodi. Porođaj je protekao u najboljem redu. Bio je to primjer idealnog porođaja. Nije krvarila i osjećala se savršeno. Nakon tri i po sata porodilja se požalila na mučninu i bolove u predjelu želuca. Dali smo joj terapiju, a potom pozvali i internistu, koji joj je ukazao prvu pomoć”,  kazala je dr Lukač, ističući da Agović nije imala krvarenje dok je bila na ginekologiji rožajskog Doma zdravlja.

U beransku bolnicu, kako tvrdi doktorka, upućena je sa potpuno urednom krvnom slikom.

Direktor Doma zdravlja dr Hajran Kalač rekao je Pobjedi da je na nadležnim organima da utvrde uzrok smrti i da svako ko je odgovoran treba da snosi posljedice.

Istragu o uzrocima smrti Rožajke vodi Osnovno tužilaštvo u Podgorici.

2 komentara

  1. Oh my goodness! an incredible article dude. Appreciate it Even so We’re experiencing issue with ur rss . Do not know why Not able to subscribe to it. Is there anyone acquiring identical rss issue? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

  2. I must show appreciation to you just for bailing me out of such a instance. Just after searching throughout the world wide web and getting tricks which are not beneficial, I was thinking my life was over. Existing minus the answers to the problems you have solved all through your main review is a serious case, and ones which might have adversely affected my career if I had not encountered your blog. Your actual knowledge and kindness in taking care of all the stuff was precious. I’m not sure what I would have done if I had not encountered such a thing like this. It’s possible to now relish my future. Thanks a lot so much for your specialized and amazing help. I will not hesitate to propose your site to any person who would need assistance on this matter.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com