Srpkinje na krovu Evrope! - Volim Podgoricu

Srpkinje na krovu Evrope!

Srpske košarkašice, izabranice Marine Maljković, su večeras u finalu u Valensiji nadigrale Francusku, i osvojile Evropsko prvenstvo!

Francuska je bila favorit ali ipak, Srpkinje su se izborile za pobjedu sa 63:54 (14:11, 17:15, 17:14, 14:15).

To je četvrta medalja za srpske košarkasice u poslednjih šest godina sa velikih takmičenja, treća sa EP, a druga zlatna.

Drugi put u istoriji Maljković je odvela nacionalnu selekciju do kontinentalne titule.

Ovo je bila posebna borba. Sa petostrukim uzastopnim učesnicama finala.

Francuska je velesila u ženskoj košarci. Dominantni centri je krase već godinama, a rivali su bivali samljeveni najčešće još u prvoj dionici. A Srpkinje su u toj uvodnoj četvrtini svele “trikolorke” na 14 poena, što im je bilo najmanje poena u deset minuta još od 2011. godine.

Iako su suparnice htjele da igranjem “preko” Sonje Vasić, njenim ogromnim angažovanjem u odbrani umanje njen ofanzivni učinak, srpske košarkašice su imale spremna rješenja.

Raznovrsni napad, fantastična posvećenost u odbrani i borbenost na svakom dijelu terena, anulirala je prednost rivalki u reketu, a omogućila srpskom državnom timu da maltene od samog starta diktira tempo.