SRPSKA LISTA: Karadžića, Mladića i Šešelja za počasne građane Šavnika, Pljevalja i Kolašina - Volim Podgoricu

SRPSKA LISTA: Karadžića, Mladića i Šešelja za počasne građane Šavnika, Pljevalja i Kolašina

Srpska lista predlaže da se bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić proglasi počasnim građaninom Šavnika, a takođe će procesuirati prijedlog grupe građana da se za počasnog građanina Pljevalja proglasi i bivši komadant Vojske RS Ratko Mladić, najavio je predsjednik Srpske liste Dobrilo Dedeić

“Kad je predsjednik Srbije Tomislav Nikolić koji je Šumadinac mogao da to postane u srpskim Beranama, može i najveći Hercegovac u srpskoj istoriji, general Mladić u srpskim Pljevljima”, navodi Dedeić.

“Srpska lista smatra da Vojislav Šešelj, koji je porazio Haški tribunal i koga je odlikovao mitropolit cetinjski Amfilohije, zaslužuje da bude počasni građanin Kolašina, imajući u vidu da su Šešelji porijeklom rovački Šćepanovići koji slave Svetog Luku. Nadam se da će Andrija Mandić i Srđan Milić usaglasiti sa Demokratskom aprtijom socijalista i Željkom Vuksanović dodjelu ovog priznanja kao što su u Beranama usaglasili za četničkog vojvodu Nikolića. U Bijelom Polju se priprema slična povelja za Aleksandra Vučića koji je dugo bio najbliži saradnik Vojislava Šešelja. Ili je možda Šešelj manje pogodan Srbin od drugih, makar o ovom trenutku?”, pita se Dedeić.

Takvu odluku, kaže on,  nema razloga da ne podrži Nova srpska demokratija koja je kandidovala Nikolića u Beranama.

“Još manje pljevaljski DPS, s obzirom da je njihov odbor sastavljen od prekaljenih podržavalaca ratnih otadžbinskih ciljeva Srba koji su stvorili državu sa druge strane Drine. Pozivam lidera Nove Andriju Mandića da prihvati ove inicijative Srpske liste i da se sjeti vremena kada je bio na njenom čelu. U tom vaktu su odbornici Srpske narodne stranke u Baru tražili da se centralni gradski trg i najveća prometna ulica nazovu imenima Mladića i Karadžića”, smatra Dedić.

Kako je kazao, zbog viših srpskih interesa, Mandić treba da “sabije sujetne rogove i da podrži ovaj prijedlog Srpske liste.

“Mislim da je to u duhu tradicije nekadašnje Srpske narodne stranke i predstavlja priliku za iskupljenje. To što se mi nijesmo promijenili, a on jeste, nije prepreka da se makar od šponde ili bočno prisjeti vremena zajedničke borbe za srpstvo, sem ako nije odustao od iste”, zaključio je on.

(foto:novinite.com)

1 komentar

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com