ŠVEDSKA: Eksplozija u centru grada - Volim Podgoricu

ŠVEDSKA: Eksplozija u centru grada

Do eksplozije je došlo u jednom od stanova u stambenoj zoni, prenose lokalni mediji, pozivajući se na policijske izvore.

-Došlo je do eksplozije u jednom od stanova – potvrdio je portparol lokalne policije  portparol policije Ana Goranson i dodala da se uzrok eksplozije se istražuje .

Prozori su navodno popucali od eksplozije, a za sada se ne zna da li je u stanu bilo ljudi.

Zgrada nije evakuisana, a policija je zamolila građane koji žive u blizini da ostanu u stanovima.

U centru švedskog grada Malmea došlo je do eksplozije nešto poslije 22 časa.

(pink)

2 komentara

  1. A lot of thanks for all of the hard work on this blog. My niece takes pleasure in engaging in internet research and it is simple to grasp why. We learn all relating to the compelling method you make helpful suggestions by means of your blog and therefore attract contribution from visitors on this area while my princess is discovering a lot of things. Have fun with the rest of the new year. You’re carrying out a very good job.

  2. The following time I learn a weblog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I imply, I do know it was my option to read, but I really thought youd have one thing attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you may fix in case you werent too busy in search of attention.

Slične Objave

Back to top button
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com