Tivćani tvrde da su otrovani vodom

Oko 60 građana Tivta sa stomačnim tegobama obratilo se u protekla četiri dana tivatskoj Službi hitne pomoći i Domu zdravlja, saznaje portal Kodex.
Svi imaju iste simptome, povraćanje i dijareju, zbog čega ljekari tvrde da je u pitanju trovanje, i to najvjerovatnije vodom, koja je poslednjih dana bila zamućena.
Tivćani već neko vrijeme ukazuju da se ispravnost vode u ovom gradu ne ispituje redovno. Portalu Kodex danas se obratilo više Tivćana koji su nas zamolili da ispitamo šta se dešava i da li smiju da piju vodu iz gradskog vodovoda. Kažu da ni na jedan drugi način nisu mogli doći do toga šta je uzrok svega ovoga, jer iz tivatskog Vodovoda nisu mogli dobiti nikakvu informaciju.
– Zabrinuti smo i za našu djecu, koju smo vodili ljekarima i koja nisu dva dana bili na nastavi zato što osjećaju mučninu. Vjerujemo da uzrok ovome može biti samo voda, jer drugo ništa ne može uzrokovati ovakve pojave. Voda iz gradskog vodovodnog sistema Plavda u Lepetanima je već par dana zamućena. I ljekari su nam kazali da su ubijeđeni da smo se otrovali vodom – poručio je jedan Tivćanin u razgovoru za portal Kodex.
Tivćani kažu da je njihova priča opravdana, jer je voda vidno zamućena posle havarije koja se desila na cjevovodu, a to se poklapa i sa danom kada su tačno počeli da osjećaju probleme.
Povodom ovih dešavanja oglasio se i direktor tivatskog Vodovoda Čedomir Lukić, koji tvrdi da to nije tačno i da je voda ispravna.
– Iz gradskog vodovoda je voda ispravna. Mislim da se ovdje radi o virusu. Voda sa Plavde je u redu i ona se redovno hloriše, ali se redovno i vrši kontrola zamućenosti i saliniteta, tako da je sve u granicama normale – navode iz Vodovoda.
Navodi građana pokazuju drugačije i oni smatraju da voda nije ispravna, te da se tivatski Vodovod ovako ne može ponašati prema građanima jer oni uredno plaćaju svoju vodu pa je i Vodovod dužan da im obezbijedi kvalitet vode propisan pravilima. Tivćani kažu da neće dozvoliti ovo, je trpe njihova djeca koja su bolesna i ne pohađaju nastavu ali i oni jer neki nisu mogli zbog tegoba ići na svoje poslove, a to neki poslodavci ne razumiju i ne zanima ih.
Iz tivatskog Doma zdravlja nezvanično saznajemo da je ovih dana povećan broj pacijenata koji se javljaju sa ovim simptomima. Isto to nam je potvrđeno i iz tivatske Službe hitne pomoći.
I am curious to find out what blog system you have been utilizing? I’m experiencing some small security problems with my latest website and I’d like to find something more safe. Do you have any solutions?